Allied Telesis 24-Port 10/100/1000T PoE+ Ethernet Line Card ATSBX81GP24
0 star(s) (0 Ratings) Write a Review
Technical Information
Application/Usage:Data Networking
Interfaces/Ports
Total Number of Ports:24
Connector Type:RJ-45
Interfaces/Ports Details:24 x RJ-45 10/100/1000Base-T PoE+ LAN
Media & Performance
Media Type Supported:Twisted Pair
Ethernet Technology:Gigabit Ethernet
Network Technology:10/100/1000Base-T
Physical Characteristics
Form Factor:Hot-swappable
Height:1.6"
Width:8.1"
Depth:12.3"