LG 27CQ650N-6N AIO 27" FHD AIO Thin Client Quad Core 4GB/16GB Flash IGEL OS
Your Price:
General Information
Why Cloud Device | Productivity and Efficiency
Quad-core Processor | Powerful Performance
27" Full HD IPS Display | See Colors at Virtually Any Angle
Supports up to 2 Displays | Create Productive Workstations
More from the Manufacturer
Processor
Processor Manufacturer:Intel
Processor Type:Celeron
Processor Model:N5105
Processor Core:Quad-core (4 Core)
Processor Speed:2 GHz
Maximum Turbo Speed:2.90 GHz
Memory
Standard Memory:4 GB
Memory Technology:DDR4 SDRAM
Flash Memory:16 GB
Storage
Drive Type:Flash
Display & Graphics
Screen Size:27"
Display Screen Technology:In-plane Switching (IPS) Technology
Aspect Ratio:16:9
Screen Mode:Full HD
Dynamic Contrast Ratio:1,000:1
Screen Resolution:1920 x 1080
Graphics Memory Accessibility:Shared
Tilt Angle:-5° (Front)
Pivot:Yes
Pivot Angle:±90° (Bi-directional)
Brightness:300 Nit
Maximum Adjustable Stand Height:5.12"
Response Time Details:5ms
Network & Communication
Ethernet Technology:Gigabit Ethernet
Wireless LAN:Yes
Wireless LAN Standard:IEEE 802.11ax
Bluetooth:Yes
Bluetooth Standard:Bluetooth 5.1
I/O Expansions
SFP Slot:No
Built-in Devices
Built-in Devices:Microphone
Built-in Devices:Speaker
Number of Speakers:2
Speaker Power:3 W
Webcam:Yes
Interfaces/Ports
HDMI:Yes
Number of HDMI Ports:1
DVI:No
Total Number of USB Ports:7
Number of USB 2.0 Ports:2
Number of USB 3.1 Ports:4
USB Type-C:Yes
USB Type-C Detail:1 x USB Type-C In
Network (RJ-45):Yes
Number of Network (RJ-45) Ports:1
Audio Line In:Yes
Audio Line Out:Yes
VGA:No
DisplayPort:Yes
Number of DisplayPorts:1
Headphone/Microphone Combo Port:No
Expansion Details:Expansion Slot:NO
Power Description
Radio Frequency (Dual Band):No
Physical Characteristics
Color Family:Black
Product Color:Black
Form Factor:All-in-One
Height:9.4"
Width:24.5"
Depth:20.9"