![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
HPI SOURCING NEW Thunderbolt Dock 120W G4 4J0A2AAABA
Technical Information
| Connectivity Technology: | Wired |
| Device Supported: | Notebook |
| Device Supported: | Desktop PC |
| Number of Displays Supported: | 4 |
| Screen Mode Supported: | 4K |
| Supported Resolutions: | 3840 x 2160 |
Network & Communication
| Ethernet Technology: | Gigabit Ethernet |
Interfaces/Ports
| Host Interface: | Thunderbolt 4 |
| Total Number of USB Ports: | 5 |
| USB Type-C: | Yes |
| Network (RJ-45): | Yes |
| Number of RJ-45 Ports: | 1 |
| DisplayPort: | Yes |
| Number of DisplayPorts: | 2 |
| DisplayPort Version: | 1.4 |
| HDMI: | Yes |
| Number of HDMI Ports: | 1 |
| HDMI Version: | 2 |
| Thunderbolt: | Yes |
| Thunderbolt Ports Quantity: | 1 |
Software
| Operating System Supported: | Windows |
| Operating System Supported: | macOS |
| Operating System Supported: | ChromeOS |
Power Description
| Maximum Power Supply Wattage: | 120 W |
Physical Characteristics
| Color Family: | Black |
| Product Color: | Black |
| Height: | 2.70" |
| Width: | 3.90" |
| Depth: | 3.90" |
| Weight (Approximate): | 1.68 lb |
Miscellaneous
| Kensington Security Slot: | Yes |
![]() | WARNING: This product can expose you to chemicals including Di(2-ethylhexyl)phthalate (DEHP), which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov. |
Be the first to review this product. Write a Review
Shipping Restrictions
- This item cannot be shipped to PO Boxes.
- This item can be shipped only within the U.S.
- UPC: 196068757397
- Mfr's Part #: 4J0A2AA#ABA


















(0 Ratings) 