![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
MSI Cyborg 15 B2RWFKG 15.6" Gaming Laptop Full HD Intel Core7 32GB SSD Black W11
General Information
CYBORG 15 B2RW Step into the future of gaming where cyberpunk aesthetics meet sci-fi style. Gear up with cutting-edge technology that puts you ahead of the competition. The Cyborg 15 B2RW with its futuristic, mech-inspired design, redefines the look and feel of a next-gen gaming laptop. |
Technical Information
| AI-powered: | Yes |
Processor
| Processor Manufacturer: | Intel |
| Processor Type: | Core 7 |
| Processor Model: | 240H |
| Processor Core: | Deca-core (10 Core) |
| Processor Speed: | 1.80 GHz |
| Maximum Turbo Speed: | 5.20 GHz |
Chipset
| Chipset Manufacturer: | Intel |
Memory
| Standard Memory: | 32 GB |
| Maximum Supported System Memory: | 96 GB |
| System Memory Technology: | DDR5 SDRAM |
| System Memory Speed: | 5600 MHz |
| System Memory Form Factor: | SODIMM |
| Installed Slot Memory: | 32 GB |
| Installed Slot Memory Configuration: | 2 x 16GB |
| Total Number of Memory Slots: | 2 |
| Number of Occupied Memory Slots: | 2 |
| Number of Free Memory Slots: | 0 |
Storage
| Drive Type: | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity: | 1 TB |
| SSD Form Factor: | M.2 |
Display & Graphics
| Screen Size: | 15.6" |
| Display Screen Technology: | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Standard Refresh Rate: | 144 Hz |
| Screen Mode: | Full HD |
| Screen Resolution: | 1920 x 1080 |
| Color Gamut: | 45% NTSC |
| Graphics Controller Manufacturer: | NVIDIA |
| Graphics Controller Model: | GeForce RTX 5060 |
| Graphics Memory Capacity: | 8 GB |
| Graphics Memory Technology: | GDDR7 |
| Graphics Memory Accessibility: | Dedicated |
| AI GPU: | Yes |
| AI TOPS (GPU): | 572 |
Network & Communication
| Wireless LAN: | Yes |
| Wireless LAN Standard: | IEEE 802.11ax |
| Wi-Fi Generation: | Wi-Fi 6E |
| Ethernet Technology: | Gigabit Ethernet |
| Bluetooth: | Yes |
Built-in Devices
| Camera Privacy Shutter: | Yes |
| Front Camera/Webcam: | Yes |
| Speakers: | Yes |
| Speaker Power Details: | 2 x 2W |
Interfaces/Ports
| HDMI: | Yes |
| Total Number of USB Ports: | 3 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Type-A Ports: | 2 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Type-C Ports: | 1 |
| Number Of Ethernet Ports: | 1 |
| Network (RJ-45): | Yes |
Operating System
| Operating System Platform: | Windows |
| Operating System: | Windows 11 Home |
Input Devices
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Copilot Key: | Yes |
Battery Information
| Number of Cells: | 4-cell |
| USB Power Delivery Support: | Yes |
Power Description
| Included Charger Power: | 120 W |
Physical Characteristics
| Color Family: | Black |
| Product Color: | Translucent Black |
| Cover Material: | Translucent |
| Height: | 0.91" |
| Width: | 14.1" |
| Depth: | 9.7" |
| Weight (Approximate): | 4.63 lb |
Miscellaneous
| Package Contents: |
|
| Application/Usage: | Gaming |
| Charger Included: | Yes |
| Features: | DLSS 4.0 Technology |
| Energy Efficiency Compliance: | Energy-related Products Directive (ErP) |
| Environmental Compliance: | Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE) |
| Environmental Compliance: | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
Warranty
| Limited Warranty: | 1 Year |
| Additional Warranty Information: | 1 year Limited warranty (Include 1 Year Global) |
![]() | WARNING: This product can expose you to chemicals including Di(2-ethylhexyl)phthalate (DEHP), which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov. |
Be the first to review this product. Write a Review
Shipping Restrictions
- This item cannot be shipped to PO Boxes.
- This item can be shipped only within the U.S.
- UPC: 824142443965
- Mfr's Part #: CYBORG15B2421



















(0 Ratings) 