![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
HP MPP 1.51 Pen 3V2X4AA 3V2X4AAABL
Overview | Get a pen that gets you. Jot, sign, doodle or draw your finest points across with the HP MPP 1.51 Pen. A Microsoft compatible pen with two customizable buttons, pen-point accuracy and long 18-month battery life. This natural, true-to-life feel pen will practically make your point for you. A Microsoft compatible pen with two customizable buttons, pen-point accuracy and long 18-month battery life. This natural, true-to-life feel pen will practically make your point for you. Microsoft Compatible Draw, jot, or sign with a Microsoft compatible pen that works seamlessly with your HP laptop. Easy & Accurate Edit, draw, write and doodle with a true-to life feel pen that has a precision tip and penpoint accuracy. Custom Clicks Customize buttons to seamlessly switch between functions. Ink to Text Write naturally while your PC instantly converts your handwriting to text. |
| Device Supported: | Notebook |
| Device Supported: | PC |
| Integrated Writing Pen: | Yes |
| Replaceable Stylus Tip: | Yes |
| Pressure Levels: | 1024 |
| Protocols: | MPP 1.51 |
| Number of Buttons: | 2 |
| Number of Batteries Supported: | 1 |
| Battery Included: | Yes |
| Battery Size: | AAAA |
| Maximum Battery Run Time: | 13148.72 Hour |
| Color Family: | Black |
| Product Color: | Black |
| Width: | 5.5" |
| Depth: | 0.4" |
| Weight (Approximate): | 0.35 oz |
| Package Contents: |
|
| Country of Origin: | China |
| Limited Warranty: | 1 Year |
![]() | WARNING: This product can expose you to chemicals including Di(2-ethylhexyl)phthalate (DEHP), which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov. |
- This item cannot be shipped to PO Boxes.
- This item can be shipped only within the U.S.
- UPC: 195908495192
- Mfr's Part #: 3V2X4AA#ABL

















(0 Ratings) 