![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
Incase Designed by Microsoft Bluetooth Mouse
General Information
With enhanced, smooth tracking on most surfaces, this mouse connects wirelessly, offers up to 12 months of battery life and comes in several colorways. |
Pointing Device
| Pointing Device Connectivity Technology: | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology: | Bluetooth |
| Total Number of Buttons: | 4 |
| Scroller Type: | Scroll Wheel |
| Pointing Device Features: | Compact Design |
| Pointing Device Features: | On/Off Switch |
| Ergonomic Fit: | Symmetrical |
| Bluetooth Version: | 5 |
Battery Information
| Number of Batteries Supported: | 1 |
| Battery Size Supported: | AA |
| Battery Included: | Yes |
Power Description
| Power Source: | Batteries |
Physical Characteristics
| Color Family: | Green |
| Product Color: | Mint |
| Product Material: | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Height: | 1.5" |
| Width: | 2.3" |
| Depth: | 4" |
Miscellaneous
| Package Contents: |
|
| Operating System Compatibility: | iPadOS 18 |
| Operating System Compatibility: | iOS 18 |
| Operating System Compatibility: | macOS 15 Sequoia |
| Operating System Compatibility: | Mac OS X 10.15 Catalina |
| Operating System Compatibility: | Windows 10 |
| Operating System Compatibility: | Windows 11 |
| Platform Supported: | PC |
| Platform Supported: | Mac |
| Device Supported: | Notebook |
| Country of Origin: | China |
Warranty
| Limited Warranty: | 1 Year |
![]() | WARNING: This product can expose you to chemicals including Di(2-ethylhexyl)phthalate (DEHP), which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov. |
Be the first to review this product. Write a Review
Shipping Restrictions
- This item cannot be shipped to PO Boxes.
- This item can be shipped only within the U.S.
- UPC: 650450268392
- Mfr's Part #: RJN-00025



















(0 Ratings) 