![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
HP Pro SFF 400 G9 Desktop Computer Intel Core i7 12th Gen 8GB SSD A9UJ5UAABA
General Information
Business desktops & All-in-Ones Upgrade to a workspace that works for youAmp up your work with the power of a desktop PC, with enterprise-class secured performance in your choice of form factors. Next generation of breakthrough performanceA new level of smart, secure, high-performance HP desktop PC solutions. |
Processor
| Processor Manufacturer: | Intel |
| Processor Type: | Core i7 |
| Processor Generation: | 12th Gen |
| Processor Model: | i7-12700 |
| Processor Core: | Dodeca-core (12 Core) |
| Processor Threads: | 20 |
| Processor Speed: | 2.10 GHz |
| Maximum Turbo Speed: | 4.90 GHz |
| L3 Cache: | 25 MB |
Chipset
| Chipset Manufacturer: | Intel |
| Chipset Model: | Q670 |
Memory
| Standard Memory: | 8 GB |
| Memory Technology: | DDR4 SDRAM |
| Memory Speed: | 3200 MHz |
| Memory Configuration: | 1 x 8GB |
| Memory Form Factor: | DIMM |
| Number of Occupied Memory Slots: | 1 |
Storage
| Drive Type: | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity: | 256 GB |
| Solid State Drive Interface: | PCI Express NVMe |
| SSD Form Factor: | M.2 |
Display & Graphics
| Graphics Controller Manufacturer: | Intel |
| Graphics Controller Model: | UHD Graphics 770 |
| Graphics Memory Technology: | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility: | Shared |
Network & Communication
| Ethernet Technology: | Ethernet |
| Wireless LAN: | Yes |
| Wireless LAN Standard: | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth: | Yes |
Interfaces/Ports
| HDMI (Rear): | Yes |
| Total Number of USB Ports: | 9 |
| USB Type-C (Front): | Yes |
| USB Type-C Detail: | 1 SuperSpeed USB Type-C® 10Gbps signaling rate(front) |
| Number Of Ethernet Ports: | 1 |
| Number of DisplayPort Outputs (Rear): | 1 |
| DisplayPort (Rear): | Yes |
Operating System
| Operating System Platform: | DOS |
| Operating System: | FreeDOS |
Power Description
| Maximum Power Supply Wattage: | 240 W |
Physical Characteristics
| Form Factor: | Small Form Factor |
| Weight (Approximate): | 9.26 lb |
Miscellaneous
| Package Contents: | |
| Application/Usage: | Proven Productivity |
| Features: | Security Slot |
Warranty
| Limited Warranty: | 1 Year |
![]() | WARNING: This product can expose you to chemicals including Di(2-ethylhexyl)phthalate (DEHP), which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov. |
Be the first to review this product. Write a Review
Shipping Restrictions
- This item cannot be shipped to PO Boxes.
- This item can be shipped only within the U.S.
- UPC: 198415983763
- Mfr's Part #: A9UJ5UA#ABA














Click to enlarge
(0 Ratings) 