Targus ASF17USZ Privacy Screen Filter TAA Compliant
Qty:
  • Thumbnail 1 of 5
  • Thumbnail 2 of 5
  • Thumbnail 3 of 5
  • Thumbnail 4 of 5
Product Rating
0 star(s) (0 Ratings) Write a Review
General Information
Four Easy Installation Options
Slide tabs: attach to the side of a laptop's LCD frame to hold the privacy screen in place.
Long adhesive strips: stick on to the LCD screen for a firm, fixed hold.
30° Viewing Angle
Reduced Glare, Even in Bright Rooms
Antimicrobial Properties
More from the Manufacturer
Technical Information
Display Type Supported:LCD
Display Size Supported:17"
Device Supported:Notebook
Aspect Ratio:5:4
Widescreen:Yes
Orientation:Landscape
Anti-glare:Yes
Touch Compatibility:Yes
Screen Attachment:Adhesive Strip
Screen Attachment:Flip
Anti-microbial:Yes
Features:Limited Viewing Angle
Features:Easy to Apply
Features:Reversible Matte-to-Glossy
Physical Characteristics
Durability:Glare Resistant
Width:13.27"
Depth:10.61"