Peerless-AV® Ceiling Window Display Mount for Samsung OM55N-D Double-Sided Display DSOM55NDCEIL
General Information
More from the Manufacturer
Product Information
Device Supported:Digital Signage Display
Number of Displays Supported:1
Maximum Load Capacity:100 lb
Maximum Screen Size Supported:55"
Features:Easy to Apply
Mount Pattern:Dedicated
Mount Profile:Slim Profile
Mount Function:Cable Management
Mount Surface:Ceiling
Physical Characteristics
Color Family:Black
Product Color:Matte Black
Finishing:Powder Coated
VESA Mount Compatible:Yes
Form Factor:Ceiling Mountable
Height:77.87"
Width:31.23"
Depth:2.76"