LG 24CQ651N-6P 23.8" AIO Computer N6005 8GB 16GB Flash
General Information
Why Cloud Device | Productivity and Efficiency
Quad-core Processor | Powerful Performance
24" Full HD IPS Display | See Colors at Virtually Any Angle
Supports up to 2 Displays | Create Productive Workstations
Push-pull Type Full HD Webcam
Fanless Design
Ergonomic Stand
Processor
Processor Manufacturer: Intel
Processor Type: Pentium Silver
Processor Model: N6005
Processor Core: Quad-core (4 Core)
Processor Speed: 2 GHz
Chipset
Chipset Manufacturer: Intel
Memory
Standard Memory: 8 GB
Memory Technology: DDR4 SDRAM
Memory Standard: DDR4-3200/PC4-25600
Flash Memory: 16 GB
Storage
Drive Type: Flash
Display & Graphics
Screen Size: 23.8"
Display Screen Technology: In-plane Switching (IPS) Technology
Screen Mode: Full HD
Screen Resolution: 1920 x 1080
Graphics Controller Manufacturer: Intel
Graphics Memory Accessibility: Shared
Network & Communication
Ethernet Technology: Gigabit Ethernet
Wireless LAN: Yes
Wireless LAN Standard: IEEE 802.11ax
Bluetooth: Yes
Bluetooth Standard: Bluetooth 5.1
Interfaces/Ports
HDMI: Yes
Number of HDMI Ports: 1
Total Number of USB Ports: 7
Number of USB 2.0 Ports: 2
Number of USB 3.2 Gen 1 Ports: 4
USB Type-C: Yes
USB Type-C Detail: 1 x USB 3.2 Gen2 Type -C with DP out
Network (RJ-45): Yes
Number of Network (RJ-45) Ports: 1
DisplayPort: Yes
Number of DisplayPorts: 1
Physical Characteristics
Form Factor: All-in-One
Height: 15.1"
Width: 21.8"
Depth: 9.4"