Vertiv Avocent LRA Rack Console 18.5" LCD Widescreen16-Port Keyboard with Touchpad LRA185KMM16DG01
Qty:
  • Thumbnail 1 of 5
  • Thumbnail 2 of 5
  • Thumbnail 3 of 5
  • Thumbnail 4 of 5
Product Rating
0 star(s) (0 Ratings) Write a Review
General Information
More from the Manufacturer
Technical Information
KVM Switch:Yes
Number of Computers Supported:16
Device Type:LCD Rack Console
Display & Graphics
Screen Size:18.5"
Display Screen Type:LED
Screen Mode:UXGA
Screen Resolution:1600 x 1200
Aspect Ratio:16:9
Input Devices
Keyboard:Yes
Pointing Device Type:TouchPad
Interfaces/Ports
PS/2 Port:Yes
USB:Yes
VGA:Yes
Power Description
Power Consumption:20 W
Physical Characteristics
Rack Height:1U
Height:1.8"
Width:21"
Depth:19"