StarTech 13.5-inch 3:2 Touch Anti-Glare Privacy Screen 135CT-PRIVACY-SCREEN
Qty:
  • Thumbnail 1 of 8
  • Thumbnail 2 of 8
  • Thumbnail 3 of 8
  • Thumbnail 4 of 8
Product Rating
0 star(s) (0 Ratings) Write a Review
General Information
Prevent visual eavesdropping
Flip-Over and Touch
Hassle-free Installation
Blue Light Reduction
Technical Information
Display Type Supported:LCD
Display Size Supported:13.5"
Device Supported:Notebook
Aspect Ratio:3:2
Anti-glare:Yes
Touch Compatibility:Yes
Screen Attachment:Adhesive Strip
Screen Attachment:Flip
Blue Light Reduction:Yes
Features:Microlouver Privacy Technology
Physical Characteristics
Height:11.81 mil
Width:12.01"
Depth:8.39"