![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
HP 17-cn3000 17t-cn300 17.3" Touchscreen Notebook HD+ Intel Core i5 13th Gen i5-1334U 8 GB 256 GB SSD English Keyboard Pale Rose Gold Refurbished Intel Chip 1600 x 900 Windows 11 Home Intel BrightView Front Camera/Webcam IEEE 8 D72FSU8RABA
Processor
| Processor Manufacturer: | Intel |
| Processor Type: | Core i5 |
| Processor Generation: | 13th Gen |
| Processor Model: | i5-1334U |
| Processor Core: | Deca-core (10 Core) |
| Maximum Turbo Speed: | 4.60 GHz |
Chipset
| Chipset Manufacturer: | Intel |
Memory
| Standard Memory: | 8 GB |
| System Memory Technology: | DDR4 SDRAM |
| System Memory Speed: | 3200 MHz |
| System Memory Form Factor: | SODIMM |
| Installed Slot Memory: | 8 GB |
| Installed Slot Memory Configuration: | 2 x 4GB |
| Number of Occupied Memory Slots: | 2 |
Storage
| Drive Type: | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity: | 256 GB |
| SSD Form Factor: | M.2 |
Display & Graphics
| Screen Size: | 17.3" |
| Display Screen Technology: | BrightView |
| Screen Mode: | HD+ |
| Screen Resolution: | 1600 x 900 |
| Brightness: | 250 Nit |
| Touchscreen: | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer: | Intel |
| Graphics Controller Model: | Iris Xe Graphics |
| Graphics Memory Technology: | DDR4 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility: | Shared |
Network & Communication
| Wireless LAN: | Yes |
| Wireless LAN Standard: | IEEE 802.11ax |
| Wi-Fi Generation: | Wi-Fi 6 |
| Wimax: | No |
| Bluetooth: | Yes |
| WWAN Supported: | No |
Built-in Devices
| Front Camera/Webcam: | Yes |
| Finger Print Reader: | No |
Interfaces/Ports
| HDMI: | Yes |
| Total Number of USB Ports: | 3 |
| Number of USB 3.1 Gen 1 Type-A Ports: | 2 |
| Number of USB 3.1 Gen 1 Type-C Ports: | 1 |
| USB Type-C: | Yes |
| Network (RJ-45): | No |
Operating System
| Operating System Platform: | Windows |
| Operating System: | Windows 11 Home |
| Operating System Architecture: | 64-bit |
Input Devices
| Keyboard Backlight: | Yes |
| Keyboard Localization: | English |
Battery Information
| Number of Cells: | 3-cell |
Power Description
| Included Charger Power: | 45 W |
Physical Characteristics
| Color Family: | Gold |
| Product Color: | Pale Rose Gold |
| Height: | 0.81" |
| Width: | 15.8" |
| Depth: | 10.2" |
| Weight (Approximate): | 4.60 lb |
Miscellaneous
| Package Contents: |
|
| Charger Included: | Yes |
| Features: | Anti-glare Screen |
![]() | WARNING: This product can expose you to chemicals including Di(2-ethylhexyl)phthalate (DEHP), which is known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. For more information, go to www.P65Warnings.ca.gov. |
Be the first to review this product. Write a Review
Shipping Restrictions
- This item cannot be shipped to PO Boxes.
- This item can be shipped only within the U.S.
- UPC: 821844253120
- Mfr's Part #: D72FSU8R#ABA










Click to enlarge
(0 Ratings) 