MSI Cubi N ADL-021US Desktop Computer N100 4GB 128GB SSD W11P
Qty:
  • Thumbnail 1 of 5
  • Thumbnail 2 of 5
  • Thumbnail 3 of 5
  • Thumbnail 4 of 5
Product Rating
0 star(s) (0 Ratings) Write a Review
General Information
The MSI Cubi N ADL-021US:
Processor
Processor Manufacturer:Intel
Processor Type:Celeron
Processor Model:N100
Processor Core:Dual-core (2 Core)
Processor Threads:4
Processor Speed:800 MHz
Maximum Turbo Speed:3.40 GHz
Chipset
Chipset Manufacturer:Intel
Memory
Standard Memory:4 GB
Maximum Memory Supported:16 GB
Memory Technology:DDR4 SDRAM
Number of Occupied Memory Slots:1
Storage
Total Solid State Drive Capacity:128 GB
Solid State Drive Interface:Serial ATA
SSD Form Factor:M.2
Display & Graphics
Graphics Controller Manufacturer:Intel
Graphics Controller Model:UHD Graphics
Graphics Memory Technology:DDR4 SDRAM
Graphics Memory Accessibility:Shared
Network & Communication
LAN Model:RTL8111H
Ethernet Technology:Gigabit Ethernet
Wireless LAN:Yes
Wireless LAN Standard:IEEE 802.11ac
Interfaces/Ports
HDMI (Rear):Yes
Total Number of USB Ports:5
Number of USB 2.0 Ports (Rear):2
Number of USB 3.2 Gen 1 Ports:2
USB Type-C (Front):Yes
USB Type-C Detail:1x USB 3.2 Gen 2 Type-C (DP Alternate)
Number Of Ethernet Ports:2
Number of DisplayPort Outputs (Rear):1
DisplayPort (Rear):Yes
Operating System
Operating System Platform:Windows
Operating System:Windows 11 Pro
Power Description
Maximum Power Supply Wattage:65 W
Physical Characteristics
Cooler Type:Air Cooler
Form Factor:Small Form Factor
Height:2.1"
Width:4.9"
Depth:4.9"